تبریز شهر هزار رنگ شیرینی

تاریخ شیرینی پزی در ایران

تور داخلی ارزان

قبل از اینکه به معرفی شیرینی تبریز بپردازیم، بد نیست چند خطی از تاریخ شیرینی پزی در ایران بدانیم. ایرانی ها به واسطه مجالس عروسی و عذای پر رونقی که داشتند، متناسب با آن بهای زیادی به شیرینی میدادند. به طوری که در عروسی ها کیک و کلوچه ها رسم بوده و در مراسم عذاداری حلوا و غیره. اما این ذوق و سلیقه رنگ و بوی حرفه ای به خودش نگرفت تا زمان ناصرالدین شاه. شاهِ شهید، به شیرینی جات علاقمند بود و حسابی در جهت بالاتر بردن کیفیت قند و شکر در ایران همت کرد. به مرور در شهرهایی مثل یزد، قزوین، تبریز و کرمان افراد خوش ذوقی مثل حاج خلیفه در یزد دست بکار

شدند و این هنر را به صنعت تبدیل کردند.
این شد که ایران پیوسته تبدیل به خوان هزار رنگ شیرینی جات در خاورمیانه شد. بنابراین با سفربین همراه شوید که به سراغ شیرینی جات تبریز برویم و با تعدادی از ان ها آشنا شوید.


تاریخ شیرینی پزی در ایران

تور استانبول

[ بازدید : 1 ]


ادامه مطلب

[ دوشنبه 3 ارديبهشت 1397 ] 18:00 ] [ samaneh ]

[ ]

جالب ترین و عجیب ترین فستیوال های دنیا

سفر به فستیوال های عجیب دنیا

تور خارجی ارزان

فستیوال‌های مختلفی معمولا در سراسر دنیا برگزار می‌شود و حضور افراد عجیب و پرشوق و ذوق هیجان چنین رویدادهایی را دوچندان می‌کند. در این مقاله لیستی از فستیوال‌های عجیب، جالب  را مشاهده می‌کنید که هر سال میلیون‌ها نفر را از سراسر دنیا دور هم جمع می‌کند. پس در ادامه با سفربین همراه شوید.

فستیوال هندوانه چین چیلا
بیشتر شهرها برای تشویق توریسم به هتل‌ها، رستوران‌ها و بارها فکر می‌کنند. اما در چین چیلا واقع در کوئینز تاون استرالیا این گونه نیست.  راه حل آنها برای متفاوت بودن، راه انداختن فستیوال اسکی با هندوانه است. شرکت کنندگان در این فستیوال می‌توانند هندوانه را بخورند، از آنها برای اسکی کردن استفاده کنند و هسته آن را از دهان بیرون پرتاب کنند و مسابقه بدهند و بسیاری فعالیت‌های بامزه دیگر. اما رویداد اصلی این فستیوال جنگ با هندوانه است!


سفر به فستیوال های عجیب دنیا

فیش حج

[ بازدید : 1 ]


ادامه مطلب

[ چهارشنبه 29 فروردين 1397 ] 18:05 ] [ samaneh ]

[ ]

بی نظیرترن سوغاتی های روسیه

عروسک ماتروشکا مهمترین سوغاتی روسیه

تور خارجی ارزان

در مقایسه با ترکیه که ایرانیان همیشه علاقه عجیبی به آوردن لباس به عنوان سوغاتی دارند، معمولا به دلیل محدودیت زمانی و برنامه ریزی های تورها ، توریست های ایرانی فرصت نمی کنند به مال های خارج از شهر درشهر مسکو یا هایپرمارکت های مخصوص سر بزنند . شهر مسکو جز ده شهر گران جهان است به همین دلیل اگر توریست های تور روسیه بخواهند به بوتیک ها در مرکز مسکو سر بزنند، شاید نتوانند چیزی پیدا کنند که هم به دلشان باشد و هم به جیب شان صدمه نزند. سفربین در این مقاله به شما پیشنهاد می کند که ، علاقه مندان تور روسیه ، از آن دسته سوغاتی هایی به ایران بیاورید که هیچ جایی جز روسیه پیدا نمی شوند.


عروسک ماتروشکا مهمترین سوغاتی روسیه


تور استانبول

[ بازدید : 4 ]


ادامه مطلب

[ دوشنبه 27 فروردين 1397 ] 19:07 ] [ samaneh ]

[ ]

باغ موزه مینیاتور تهران

باغ موزه مینیاتورنمایش میراث جهانی ایران

تور داخلی ارزان

باغ موزه مینیاتور تهران بوستانی در شرق تهران است که با هدف نمایش ماکت‌های مینیاتوری آثار میراث جهانی ایران که در فهرست یونسکو به ثبت رسیده‌اند، ساخته شده است. وسعت باغ موزه مینیاتور تهران حدود سه هکتار می باشد. باغ موزه مینیاتور تهران درشمال خیابان جانبازان (گلبرگ) و شرق خیابان کرمان قرار دارد. ایده این باغ موزه مینیاتور از باغ‌های ایرانی گرفته شده است. بنبراین باغ موزه مینیاتور تهران یکی از جاذبه های گردشگری و توریستی تهران محسوب می شود که بازدیدکنندگان زیادی دارد. سفربین پیشنهاد می کند در تعطیلات نوروز مسافرانی که به تهران می آیند از این باغ موزه حتما دیدن کنند.


باغ موزه مینیاتورنمایش میراث جهانی ایران


تور گرجستان


[ بازدید : 4 ]


ادامه مطلب

[ شنبه 25 فروردين 1397 ] 12:09 ] [ samaneh ]

[ ]

طبیعت بکر لرستان

منطقه گلدشت زیباترین تفرجگاه لرستان


تور داخلی ارزان

استان لرستان از خوش آب و هواترین استان های کشور است. این استان با جاذبه های طبیعی فراوان، سرسبزی و بی نظیر، در کنار مردمانی خونگرم و مهربان هر ساله پذیرای گردشگران و مسافران زیادی است که با تورهای داخلی به این منطقه خوش اب و هوا سفر می کنند و می خواهند از طبیعت زیبای استان لرستان بهره ببرند.

 

منطقه گلدشت زیباترین تفرجگاه لرستان


فیش حج

[ بازدید : 6 ]


ادامه مطلب

[ سه شنبه 21 فروردين 1397 ] 16:51 ] [ samaneh ]

[ ]

پارک گوئل اسپانیا

پارک گوئل اسپانیا بوستانی با عناصر معماری


تور خارجی ارزان

پارک گوئل  اسپانیا در شمال شرقی منطقه گراسیای بارسلونا قرار دارد . پارک گوئل اسپانیا بر روی تپه ای به نام ال کارمن واقع شده است . که مشرف به شهر بوده و می توان از بالای آن ، دریای مدیترانه را دید . پارک گوئل اسپانیا را بین سالهای 1900 تا 1914 و بر اساس طرح آنتونی گودی ساخته اند و جزو آثار ثبت شده میراث فرهنگی دنیاست . در پارک گوئل اسپانیا هیچ نشانی از خیابانها ، ماشین ها و سر و صدای آنها نخواهید دید . برخی از آثار معماری گودی را نیز می توان در پارک گوئل اسپانیا دید.

 تور لحظه آخری

پارک گوئل اسپانیا بوستانی با عناصر معماری[ بازدید : 6 ]


ادامه مطلب

[ سه شنبه 14 فروردين 1397 ] 16:49 ] [ samaneh ]

[ ]

جاذبه های دیدنی سنت پترزبورگ

سفر به شهر تاریخی سنت پترزبورگ


تور خارجی ارزان

شهر تاریخی سنت پترزبورگ یکی از شهرهای مهم  روسیه کنونی محسوب می شود .این شهر مرکز تقاطع راههای زمینی و بندری و از بندرگاههای مهم این جمهوری است. سنت پترزبورگ شهری پر طرفدار است که سالانه گردشگران زیادی برای دیدن این شهر زیبا با  تور ارزان سنت پترزبورگ مسافرت می کنند و جاذبه های بکر و زیبای آن را می بینند سفربین به شما پیشنهاد می کند که تعطیلات نوروز97 سفر به سنت پترزبورگ را حتما در برنامه سفرهای خود قرار دهید و از جاذبه های ناب سنت پترزبورگ هم دیدن کنید.برای اشنایی بیشتر با سنت پترزبورگ تعدادی از جاذبه های دیدنی آن را در ادامه به شما معرفی می کنیم پس با سفربین همراه شوید.
کلیسای جامع اسحاق
کلیسای جامع اسحاق سنت پترزبورگ یکی از زیباترین کلیساهای سبک کلاسیک جهان می باشد و این بنای زیبا یکی از مشهورترین میدان های شهر سنت پترزبورگ را به نام میدان اسحاق ایجاد می کند. دو طرف این بنای زیبا دو مجسمه زیبا و معروف از پتر کبیر و نیکولای اول قرار گرفته در کنار رودخانه نوا پتر کبیر سوار بر اسب است که آن اسب به حال نیم خیز بر روی دوپا آماده تاخت است که این مجسمه در پارک اسحاق روبروی کلیسا واقع شده است. در گوشه دیگر کلیسا به صورت قرینه مجسمه نیکولای اول یکی دیگر از تزارهای روسیه واقع شده است.

 تور لحظه آخری

سفر به شهر تاریخی سنت پترزبورگ[ بازدید : 7 ]


ادامه مطلب

[ شنبه 11 فروردين 1397 ] 16:54 ] [ samaneh ]

[ ]

تپه باستانی حسنلو آرامگاه عشاق ایرانی

تپه باستانی حسنلو تمدن 8000 ساله


تور داخلی ارزان

تپهٔ باستانی حسنلو که در هفت کیلومتری شهر نقده قرار دارد، یکی از تپه های باستانی آذربایجان است که قدمت آن به بیش از هفت هزار سال قبل از میلاد می‌رسد. معروفترین اثر باستانی یافت شده در این محل جام طلای حسنلو است که به عصر آهن تعلق داشته و در موزه ایران باستان نگهداری می‌شود.
تپه باستانی حسنلو در دوازده کیلومتری جنوب غربی دریاچه ارومیه، و نه کیلومتری شمال شرقی شهرستان نقده بین دهکده‌های امین ‌لو و حسنلو واقع شده‌است. این تپه به خاطر نام دهکده مجاورش حسنلو نام گرفته‌است.

 تور لحظه آخری

تپه باستانی حسنلو تمدن 8000 ساله[ بازدید : 9 ]


ادامه مطلب

[ سه شنبه 7 فروردين 1397 ] 22:07 ] [ samaneh ]

[ ]

کوه تاریخی باستانی بیستون

کوه باستانی بیستون را بیشتر بشناسیم


تور داخلی ارزان

شهر کرمانشاه بزرگترین شهر کردنشین و مهمترین شهر در منطقه مرکزی غرب ایران می باشد. کرمانشاه از شهرهای تاریخی و فرهنگی ایران به شمار می رود و پیدایش آن به سده چهارم میلادی باز می گردد. کرمانشاه جاذبه های تاریخی فراوانی دارد اما  سفربین در این مقاله یکی از آنها را به شما معرفی می کند که در تعطیلات نوروز97 حتما این شهر زیبا را در برنامه های سفر خود قرار دهید واز جاذبه های تاریخی و دیدنی استان کرمانشاه  هم دیدن کنید.

 تور لحظه آخری

کوه باستانی بیستون را بیشتر بشناسیم[ بازدید : 9 ]


ادامه مطلب

[ شنبه 4 فروردين 1397 ] 18:20 ] [ samaneh ]

[ ]

ساخت وبلاگ جهت نمایش بک لینک و بنر شما در 10 هزار وبلاگ آرام بلاگ با قیمت مناسب از طریق تلگرام در تماس باشید 09397907133
بستن تبلیغات [x]